BIP
3 FLOTYLLA OKRĘTÓW
Aktualności
Zapoznanie ze służbą w MW
30.05.2019
Uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół w Rzepinie odwiedzili 3. Flotyllę Okrętów. Przez trzy dni kadeci z Rzepina poznawali historię Marynarki Wojennej oraz codzienną służbą na okrętach i w jednostkach brzegowych.

Pobyt w Marynarce Wojennej uczniowie klas mundurowych LO im. Stanisława Staszica w Rzepinie wraz z opiekunami rozpoczęli od wizyty na historycznym okręcie ORP Błyskawica i w Muzeum Marynarki Wojennej, gdzie mieli okazję zapoznać się z historią i tradycjami morskiego rodzaju Sił Zbrojnych RP.


Na pokładzie okrętu hydrograficznego ORP Heweliusz uczniowie zostali zapoznani z zadaniami z zakresu nawigacyjno-hydrograficznego zabezpieczenia działań sił Marynarki Wojennej. W 43. Batalionie Saperów w Rozewiu poznali sprzęt i uzbrojenie będące na wyposażeniu jednostki odpowiedzialnej za zabezpieczenie inżynieryjne działań sił 3. FO. Odwiedzili również pokłady okrętów stacjonujących w gdyńskim Porcie Wojennym m. in. fregaty rakietowej ORP Gen. T. Kościuszko oraz okrętów podwodnych OORP Orzeł i Sęp.

Dla kadetów klas mundurowych, objętych pilotażowym programem MON wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących piony certyfikowanych wojskowych klas mundurowych, była to doskonała okazja do pozyskania informacji na temat wymagań i kwalifikacji, jakie są konieczne do realizacji wybranej drogi kariery wojskowej oraz poznania charakteru służby w morskim rodzaju Sił Zbrojnych RP.

 

GALERIA

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych