3 FLOTYLLA OKRĘTÓW
Wyciśnięty brąz marynarzy
29.05.2019
Od 24 do 26 maja 2019 r. na bazie obiektów Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbyły się I Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc.

W zawodach uczestniczyło 170 zawodników i zawodniczek z Polski i USA. Panie startowały w trzech kategoriach wagowych: 52 kg, do 60 kg i powyżej 60 kg. Panowie rywalizowali aż w 10 kategoriach wagowych: do 60 kg, do 67,5 kg, do 75 kg, do 82,5 kg, do 90 kg, do 100 kg, do 110 kg, do 125 kg, do 140 kg oraz powyżej 140 kg.

Skład reprezentacji Marynarki Wojennej stanowiło 13 marynarzy z dowództwa 3. Flotylli Okrętów, Komendy Portu Wojennego Gdynia, Dywizjonu Okrętów Bojowych, Dywizjonu Okrętów Wsparcia, Morskiej Jednostki Rakietowej oraz 44. Bazy Lotnictwa Morskiego w Siemirowicach. Reprezentanci Morskiego Rodzaju Sił Zbrojnych pod kierownictwem mł. chor. mar. Macieja Podgórnego, po ciężkim boju wywalczyli 6 miejsce.

Dobrze dobrana taktyka i dobre przygotowanie pozwoliło reprezentantom morskiego rodzaju Sił Zbrojnych czterokrotnie zdobyć miejsce na podium. Indywidualnie 3 miejsce w kategorii wagowej do 60 kg oraz 3 miejsce w kategorii open weteran wśród kobiet zdobyła kpt. mar. Agnieszka Opalińska. Na 3 miejscu w kategorii wagowej do 100 kg uplasował się st. mat Aleksander Kita. W kategorii wagowej 140 kg plus 3 miejsce na podium zdobył st. mar. Rafał Maszota.