3 FLOTYLLA OKRĘTÓW
Mistrzostwa 3. Flotylli Okrętów w tenisie stołowym
09.03.2017
W dniach 7-9 marca 2017 r. w hali sportowej Komendy Portu Wojennego Gdynia odbyły się Mistrzostwa 3. Flotylli Okrętów w tenisie stołowym.

W zawodach uczestniczyło 42 zawodników reprezentujących 7 jednostek wojskowych podporządkowanych gdyńskiej Flotylli.

Mistrzostwa, zgodnie z regulaminem współzawodnictwa sportowego 3. Flotylli Okrętów, rozegrano w formie turnieju indywidualnego i zespołowego. W ramach rozgrywek indywidualnych zawodnicy startowali w trzech kategoriach: kobiet oraz mężczyzn do 35 lat i powyżej 35 lat. Zmagania kobiet rozegrano w formule open. Najlepsi okazali się marynarze z Dywizjonu Okrętów Bojowych, którzy zdeklasowali rywali we wszystkich możliwych konkurencjach. Pierwsze miejsce wśród kobiet wywalczyła zawodniczka reprezentująca Dywizjon Okrętów Bojowych – st. mar. Alicja Serdak. W kategorii mężczyzn do 35 lat, triumfował mar. Michał Piasecki z Dywizjonu Okrętów Bojowych, a w kategorii powyżej 35 lat zwyciężył mat Andrzej Witkowski z Dywizjonu Okrętów Bojowych. W klasyfikacji zespołowej I miejsce zajęła reprezentacja Dywizjonu Okrętów Bojowych, przed Komendą Portu Wojennego i zdobywcą III miejsca – Morską Jednostką Rakietową.

Po zaciętej, sportowej rywalizacji, a co najważniejsze - prowadzonej w duchu „fair-play”, klasyfikacja końcowa przedstawiła się następująco:

kobiety – indywidualnie:

1 miejsce - st. mar. Alicja Serdak, Dywizjon Okrętów Bojowych;
2 miejsce - ppor. mar. Iwona Nieradka, Grupa Okrętów Rozpoznawczych;
3 miejsce - kmdr ppor.  Agnieszka Słowik, Dywizjon Okrętów Podwodnych.

mężczyźni do 35 lat – indywidualnie:

1 miejsce - mar. Michał Piasecki, Dywizjon Okrętów Bojowych;
2 miejsce - mar. Maciej Wnuk, Dywizjon Okrętów Bojowych;
3 miejsce - st. mar. Adam Ozimek, Morska Jednostka Rakietowa.

mężczyźni powyżej 35 lat – indywidualnie:

1 miejsce - mat Andrzej Witkowski, Dywizjon Okrętów Bojowych;
2 miejsce - st. bsm. Tomasz Błaszkowski, Dywizjon Okrętów Bojowych;
3 miejsce - st. chor. szt. mar. Krzysztof Modrzejewski, Morska Jednostka Rakietowa.