BIP
3 FLOTYLLA OKRĘTÓW
Aktualności
Admirał Matt Zirkle z wizytą w 3. Flotylli Okrętów
09.03.2017
W czwartek, 9 marca, wizytę w 3. Flotylli Okrętów złożył dowódca Sił Podwodnych Paktu Północnoatlantyckiego admirał Matt Zirkle. W trakcie wizyty w Gdyni spotkał się z szefem Sztabu Flotylli komandorem Wojciechem Sową.

Odwiedził także Ośrodek Szkolenia Nurków i Płetwonurków WP oraz Centrum Operacji Morskich - Dowództwo Komponentu Morskiego.


Wizyta admirała Matta Zirkle rozpoczęła się o godzinie 10:00 od oficjalnego powitania w sztabie 3. Flotylli Okrętów. Honory gospodarza wizyty pełnił komandor Wojciech Sowa. Po oficjalnym powitaniu odbyły się rozmowy, podczas których strona polska przedstawiła strukturę i zadania Dywizjonu Okrętów Podwodnych oraz zaawansowanie prac mających na celu pozyskanie przez Polską Marynarkę Wojenną nowych okrętów podwodnych. Po wymianie doświadczeń, admirał Zirkle zapoznał się ze sprzętem i uzbrojeniem Dywizjonu Okrętów Podwodnych oraz spotkał się z załogami okrętów podwodnych ORP "Orzeł" i ORP "Bielik". Następnie dowódca Sił Podwodnych Paktu Północnoatlantyckiego zapoznał się z bazą szkoleniową Ośrodka Szkolenia Nurków i Płetwonurków WP. Ostatnim punktem wizyty w morskim rodzaju sił zbrojnych była wizyta w Centrum Operacji Morskich - Dowództwie Komponentu Morskiego.

 

 

GALERIA

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych