BIP
3 FLOTYLLA OKRĘTÓW
Aktualności
Marynarska ofiarność i odwaga
12.06.2017
Prezydent RP Andrzej Duda wyróżnił dziś, marynarza 3. Flotylli Okrętów por. mar. Piotra Bidzińskiego Medalem za Ofiarność i Odwagę. Uroczystość z udziałem Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Prezydent RP wyróżnił por. mar. Piotra Bidzińskiego za jego gotowość do niesienia pomocy z narażeniem własnego życia.

Dzisiaj jest uroczystość, która ma wyjątkowy charakter, uroczystość wyróżnienia, odznaczenia bohaterów czasu pokoju. Ludziom, którzy nieśli pomoc bliźnim, współobywatelom (…) nie zważając na własne interesy, wykonując służbę. Ogromnie za to dziękuję – mówił Prezydent RP Andrzej Duda do zgromadzonych wyróżnionych i ich rodzin. To niezwykle ważne, często też trudne zadanie, balansowanie na granicy swojego osobistego bezpieczeństwa, życia i zdrowia. To służba bardzo często zupełnie wyjątkowa. Z całego serca Państwu za tą gotowość do tego żeby służyć innym nie oglądając się na własne bezpieczeństwo, nie oglądając się na własne interesy, za to chciałem Państwu z całego serca podziękować. To wielki dowód humanizmu, to wielki dowód człowieczeństwa, w takim niezwykłym tego słowa znaczeniu – podkreślał zwierzchnik Sił Zbrojnych.GALERIA
Por. mar. Piotr Bidziński 13 lutego, wracając z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku wykazał się niezwykłym refleksem i skuteczną, błyskawiczną oceną sytuacji. Nie zważając na grożące niebezpieczeństwo, z narażeniem własnego życia, wskoczył na tory ratując życie mężczyźnie, który spadł z peronu tuż pod nadjeżdżający pociąg.


Por. mar. Piotr Bidziński urodził się w Starachowicach. Jest absolwentem Wydziału Mechaniczno-Elektrycznego Akademii Marynarki Wojennej. Obecnie pełni służbę na okręcie ORP "Hydrograf”.

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych