BIP
3 FLOTYLLA OKRĘTÓW
Aktualności
Marynarskie pożegnanie z mundurem
28.07.2017
W piątek, 28 lipca, na Okręcie Muzeum Błyskawica odbyło się pożegnanie odchodzącego do rezerwy kmdr. por. Adama Chrostowskiego. Dowódca 3. Flotylli Okrętów kontradmirał Krzysztof Jaworski podziękował oficerowi za wzorową służbę.

Odchodzącego oficera zgodnie z Ceremoniałem Morskim pożegnano w Sali Kaprów. Dowódca 3. Flotylli Okrętów kontradmirał Krzysztof Jaworski, podziękował odchodzącemu za 39 lat wzorowej służby wojskowej na rzecz Marynarki Wojennej. Życzył odchodzącemu spełnienia wszystkich planów, szczęścia i pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Kmdr por. Adam Chrostowski urodził się 26 lipca 1958 roku w Szczytnie. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego, w lipcu 1978 roku rozpoczął naukę w Wyższej Szkole MW na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego uzyskując tytuł mgr inż. nawigatora. Po jej ukończeniu w 1983 roku został skierowany do służby na stanowisku dowódcy grupy bojowej Wydziału Działań Specjalnych 3. Flotylli Okrętów. W 1987 roku objął stanowisko oficera działu nawigacyjnego na ORP Nawigator. W latach 1989 – 2004 pełnił służbę na stanowisku dyżurnego operacyjnego na Stanowisku Dowodzenia Marynarką Wojenną i w Centrum Operacji Morskich Marynarki Wojennej. W tym czasie został mianowany na stopień komandora porucznika. Z dniem 1 lipca 2004 roku został skierowany do służby w Dowództwie 3. Flotylli Okrętów i wyznaczony na stanowisko szefa Wydziału Rozpoznania i Walki Elektronicznej. W tym czasie uzyskując uznanie oficerów został wybrany Mężem Zaufania Korpusu Oficerów Dowództwa 3. Flotylli Okrętów. W kwietniu 2011 roku w związku z wyborem na dziekana korpusu oficerów Marynarki Wojennej został przeniesiony do Dowództwa Marynarki Wojennej. Stanowisko to zajmował do 31 grudnia 2013 roku. Z chwilą rozformowania Dowództwa Marynarki Wojennej został wyznaczony na stanowisko dziekana korpusu oficerów MW w ramach etatów Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Odznaczony między innymi Brązowym i Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz medalami resortowymi.GALERIA

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych