BIP
3 FLOTYLLA OKRĘTÓW
Aktualności
Święto Wojska Polskiego w Marynarce Wojennej
11.08.2017
We wtorek, 15 sierpnia, we wszystkich garnizonach Marynarki Wojennej, odbędą się uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego. Marynarze uczestniczyć będą w uroczystościach patriotyczno-religijnych, a także zaprezentują swój sprzęt i wyposażenie.

W tym dniu upamiętniającym 97. rocznicę Bitwy Warszawskiej Marynarka Wojenna zorganizowała uroczystości rocznicowe, a także przygotowała dla społeczeństwa wiele atrakcji. Zapraszamy do Gdyni!


Zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania okrętów Marynarki Wojennej, które zacumują przy Nabrzeżu Prezydenta, w Gdyni przy Skwerze Kościuszki. Pokłady okrętów podwodnego ORP Sęp i ratowniczego ORP Lech będzie można odwiedzić w godzinach: 09:00-12:00 i 14:00-18:00. Tego samego dnia, w godzinach 09:00-11:00 i 14:00-18:00 zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania Okrętu-Muzeum ORP Błyskawica.


Około godziny 13:20, w basenie nr 1 (na wysokości ORP Błyskawica), odbędzie się pokaz dynamiczny działań Brzegowej Grupy Ratowniczej z zakresu ratownictwa morskiego.


Wszystkich chętnych zapraszamy także do udziału w Festynie z okazji Święta Wojska Polskiego, który rozpocznie się o godzinie 13:00 przed Klubem Marynarki Wojennej Riwiera. Będzie można zapoznać się ze sprzętem wojskowym będącym na wyposażeniu MW, wziąć udział w quizie o morzu i Marynarce Wojennej. Zaplanowano również występy Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej oraz artystów z klubów wojskowych.


Serdecznie zapraszamy.

GALERIA:
Obchody święta WP w Gdyni - podniesienie bandery i wielkiej gali banderowej


PLAN
OBCHODÓW ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO
W GARNIZONIE GDYNIA


Gdynia - Oksywie


Gdynia - Skwer Kościuszki


Kosakowo

 • 12.15 – złożenie wiązanek kwiatów w Kwaterze Żołnierzy Września 1939 r.


Sopot

 • 13.45 – złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej.


Gdynia – Klub Marynarki Wojennej „Riwiera”

 • 13.00 – 17.00 Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego, w tym:
  • ekspozycja pojazdów i sprzętu wojskowego;
  • wystawa „Naczelnik – Józef Piłsudski”;
  • stanowiska promocyjne dla wszystkich zainteresowanych służbą wojskową;
  • występy muzyczne zespołów z Klubu MW Riwiera oraz Klubu 3. Flotylli Okrętów;
  • występ Orkiestry Marynarki Wojennej;
  • degustacja żołnierskiej grochówki;
  • marynarskie gry i zabawy.


15 sierpnia, mija 97 lat od dnia, w którym załamano czołowe natarcie Armii Czerwonej na Warszawę w wojnie polsko - bolszewickiej. Dla podkreślenia wysiłków setek tysięcy żołnierzy polskich walczących o niepodległość swojej Ojczyzny dzień ten na mocy rozkazu Ministra Spraw Wojskowych z 4 sierpnia 1923 roku został zatwierdzony jako Święto Żołnierza. Święto Żołnierza obchodzono w Wojsku Polskim bardzo uroczyście w okresie międzywojennym, starając się nadać mu oblicze wspólnego święta zarówno wojska jak i społeczeństwa. Ustawą z 30 lipca 1992 roku przywrócono ten dzień jako datę obchodów Święta Wojska Polskiego.

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych