3 FLOTYLLA OKRĘTÓW
Marynarze na Spartakiadzie Jesiennej
01.12.2017
W dniach 19-24 listopada br., na obiektach sportowych Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego - Spartakiada Jesienna.

W Mistrzostwach wzięło udział 553 zawodników spośród 12 reprezentacji współzawodnictwa szczebla centralnego. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w czterech konkurencjach sportowych: piłce siatkowej, futsalu, pływaniu oraz biegach przełajowych. Marynarkę Wojenną reprezentowało 55 marynarzy.

W pływaniu 50 m oraz 100 m stylem grzbietowym mężczyzn powyżej 35 lat bezkonkurencyjny okazał się st. chor. mar. Tomasz Zapalski zdobywając w obydwu konkurencjach złoty medal Mistrzostw. Historycznym zwycięstwem marynarzy zakończył się także turniej futsalu. Reprezentanci Marynarki Wojennej pod kierownictwem bsmt Michała Maszoty pokonali w finale 8:0 reprezentację Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Królem strzelców Mistrzostwa Wojska Polskiego w futsalu został st. mar. Mateusz Wachowiak, zdobywając 13 goli. W klasyfikacji generalnej Spartakiady reprezentacja Marynarki Wojennej zajęła V miejsce.