3 FLOTYLLA OKRĘTÓW
Siatkarskie zmagania
07.12.2017
W dniach 05-06 grudnia na hali sportowej Komendy Portu Wojennego Gdynia rywalizowali siatkarze. Turniej odbył się w ramach tegorocznych mistrzostw 3. Flotylli Okrętów w sporcie powszechnym.

W dwudniowych zawodach uczestniczyło sześć drużyn reprezentujących kolejno: Komendę Portu Wojennego Gdynia, Dywizjon Okrętów Bojowych, Dywizjon Okrętów Wsparcia, grupę Okrętów Rozpoznawczych, Morską Jednostkę Rakietową oraz 43. Batalion Saperów. Najlepszą okazała się bezkonkurencyjna drużyna Komendy Portu Wojennego. Zespół ten, nie tylko wygrał wszystkie mecze, lecz ukończył turniej z zestawieniem 10:0, wygrywając wszystkie sety. Rywalizacja o drugie miejsce była bardzo zacięta, identyczną ilość punktów zdobyły dwie drużyny: Morska Jednostka Rakietowa oraz 43. Batalion Saperów. O tym która drużyna zdobyła srebrny medal zadecydował wynik zestawienia setów. Dosłownie o jeden set lepszą okazała się drużyna z Rozewia reprezentująca 43. Batalion Saperów, zajmując drugie miejsce w turnieju. Zespół Morskiej Jednostki Rakietowej musiał pogodzić się z zajęciem trzeciego miejsca. Tuż za podium, czyli najgorsze czwarte miejsce zajął zespół Dywizjonu Okrętów Wsparcia zdobywając tylko jeden punkt mniej, niż drużyny rywalizujące o drugie i trzecie miejsce. Zawody odbywały się zgodnie z przepisami Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wszystkie mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów. Przy remisie uzyskanym w pierwszych dwóch setach rozgrywano dodatkowego trzeciego seta. Ogólnie w czasie zawodów odbyło się 15 spotkań.