BIP
3 FLOTYLLA OKRĘTÓW
Aktualności
VIII Festiwal Kolęd i Pastorałek Wojska Polskiego
05.01.2018
Dowódca 3. Flotylli Okrętów i Kierownik Klubu Marynarki Wojennej zapraszają kadrę, pracowników wojska oraz mieszkańców Gdyni i Trójmiasta na VIII Festiwal Kolęd i Pastorałek Wojska Polskiego

Festiwal odbędzie się w dniach 18-20 stycznia 2018 r. w Gdyni. Wezmą w nim udział artyści amatorzy wywodzących się ze środowiska wojskowego. Festiwal odbywa się w ramach obchodów 100. lecia Marynarki Wojennej.

Zapraszamy publiczność:
W czwartek 18 stycznia na godz. 18.00 na uroczystą inaugurację Festiwalu, będzie to koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Wokalnego Klubu Marynarki Wojennej oraz Zespołu Celebro z Klubu 4. Regionalnej Bazy Logistycznej we Wrocławiu. Wydarzenie odbędzie się w Klubie Marynarki Wojennej, ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni. Wstęp wolny za okazaniem wejściówek, które będą dostępne od 15 stycznia, od godz. 11.00 w sali kolumnowej Klubu MW.

W piątek 19 stycznia od godz. 12.00 do 19.00, na przesłuchania konkursowe uczestników Festiwalu do sali widowiskowej Klubu 3. Flotylli Okrętów w Gdyni Oksywiu, przy ul. Rondo pod Oliwą/.
W sobotę 20 stycznia o godz. 17.00 na Koncert Galowy Laureatów VIII Festiwalu Kolęd i Pastorałek WP do Kościół pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, ul. Śmidowicza 45 w Gdyni - Oksywiu. Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

Festiwal Kolęd i Pastorałek „Nadmorska Kolęda – Gdynia 2018” to ponad 80 uczestników z całej Polski. m.in. z Lublina, Warszawy , Zagania, Opola i Gdyni. Wykonawcy zaprezentują się w dwóch kategoriach konkursowych: zespoły i soliści, a całość zwieńczy koncert finałowy laureatów. Festiwal ma na celu prezentację współczesnej interpretacji kolęd i pastorałek, konfrontację dokonań twórczych uczestników oraz promocję Amatorskiego Ruchu Artystycznego Wojska Polskiego wśród szerszej publiczności.

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych