BIP
3 FLOTYLLA OKRĘTÓW
Aktualności
Wizyta dowódcy NFIU w 3. Flotylli Okrętów
10.01.2018
W środę (10 stycznia), z roboczą wizytą w 3. Flotylli Okrętów przebywał dowódca NATO Force Integration Unit Poland (NFIU) pułkownik Artur Bogowicz.


W trakcie wizyty w Gdyni spotkał się z dowódcą największego Związku Taktycznego Marynarki Wojennej. Kilkugodzinna wizyta rozpoczęła się o godzinie 9:00. Dowódcę NFIU pułkownika Artura Bogowicza powitał dowódca 3. Flotylli Okrętów kontradmirał Krzysztof Jaworski. Po oficjalnym przywitaniu odbyły się rozmowy, podczas których strona polska przedstawiła strukturę i zadania 3. Flotylli Okrętów. Zaprezentowane zostały także możliwości logistyczne i infrastruktura portowa flotylli, które mogą być wykorzystywane podczas ćwiczeń międzynarodowych.

Rolą jednostek NFIU, o utworzeniu których decyzję podjęto podczas szczytu NATO w Newport w 2014 roku, jest koordynacja i planowanie ćwiczeń, a także przemieszczania jednostek sojuszniczych na terenie całego kontynentu europejskiego. W skład NFIU wchodzi personel zarówno z państwa gospodarza, jak i z innych krajów NATO.

GALERIA

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych