BIP
3 FLOTYLLA OKRĘTÓW
Aktualności
Bieg 5 mil - VI edycja
30.04.2018
Ruszyły zapisy do biegu na dystansie 5 mil o puchar dowódcy Dywizjonu Okrętów Bojowych, który odbędzie się 24 maja 2018 r. w Porcie Wojennym w Gdyni.

To już VI edycja biegu, w której wezmą udział żołnierze zawodowi oraz zaproszeni goście ze środowiska cywilnego.


Ideą biegu jest przede wszystkim popularyzacja i upowszechnianie biegania, jako najprostszej formy aktywności ruchowej i prozdrowotnej wśród żołnierzy zawodowych i środowisk cywilnych oraz propagowanie zdrowego trybu życia. Organizatorem VI edycji biegu 5 mil jest Dywizjon Okrętów Bojowych oraz Stowarzyszenie Oficerów Marynarki Wojennej RP. Zawody odbywają się we współpracy z Gdyńskim Centrum Sportu.


Bieg rozpocznie się na nabrzeżu portowym, na wysokości ORP „Gen. T. Kościuszko”. Uczestnicy będą mieli do pokonania 2 pętle po 4630 m. Całkowita długość trasy wynosi 5 mil morskich = 9260 m. Pakiety startowe będzie można odebrać w Biurze Zawodów w dniu zawodów w godz. 08:00 – 10:30. Po ukończeniu biegu, każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal. Patronat honorowy nad biegiem objął Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek.


Limit uczestników w Biegu „5 mil” wynosi 500 osób z uiszczoną opłatą startową.


Drużyna składa się z 5 osób (w tym minimum jednej kobiety), obowiązkowo zgłoszonych do biegu indywidualnego (każda osoba może biegać tylko w jednej drużynie). Więcej informacji na stronie: www.5mil.pl


Serdecznie zapraszamy!

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych