BIP
3 FLOTYLLA OKRĘTÓW
Aktualności
W hołdzie damom jazzu
16.05.2018
W niedzielę, 27 maja Klub Marynarki Wojennej zaprasza na Koktajl Artystyczny w Riwierze. Koncert „W hołdzie damom jazzu” w wykonaniu Krystyny Durys z Zespołem. Początek o godz. 17.00, w sali kolumnowej Klubu 9 (ul. Zawiszy Czarnego 1, Gdynia).

Wstęp wolny, za okazaniem wejściówki, serdecznie zapraszamy !!!

Bezpłatne wejściówki do odbioru od 21 maja od godz. 12.00, w Klubie MW „Riwiera” ul. Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni, sala kolumnowa (parter).

Krystyna Durys - wokalistka jazzowa zafascynowana erą swingu, inspirująca się przede wszystkim wykonaniami Królowej Jazzu - Elli Fitzgerald. Większą część umiejętności, jakie obecnie prezentuje podczas swoich koncertów zdobywała przez konsekwentne samodoskonalenie i dzięki ogromnej miłości do klasyki jazzu. Zdobywczyni legendarnej ZŁOTEJ TARKI w konkursie wokalnym na 44. Międzynarodowym "Old Jazz Meeting" w Iławie.

We wrześniu 2016 r. artystka wydała swoją pierwszą płytę TRIBUTE TO LADIES OF JAZZ. Na płycie, w charakterze gości specjalnych, znalazły się gwiazdy polskiej sceny jazzowej: Włodzimierz Nahorny, Przemek Dyakowski, Robert Majewski i Wojciech Staroniewicz oraz przedstawiciele młodej sceny jazzowej. Aranżacje opracowali wybitni aranżerowie: Artur Jurek, Marek Jurski i Henryk Wieczyński.
W nagraniach wzięło udział ponad 20 muzyków. Płyta zebrała znakomite recenzje, podbijając serca Słuchaczy i dziennikarzy audycji jazzowych w całej Polsce.

W 2017 r. album znalazł się wśród 5 najlepszych płyt w kategorii POLSKA PŁYTA JAZZOWA ROKU 2016 plebiscytu magazynu JAZZ PRESS, nominowany także w kategorii ALBUM ROKU 2016 w ankiecie JAZZ TOP. Pochodzący z płyty utwór "Them There Eyes" znalazł się w TOP 10 roku 2016 r. listy TOP JAZZ Radia PiK (Pomorze i Kujawy) a "Almost Like Being In Love" dotarł na 2. miejsce tej samej listy w maju 2017 r.

KRYSTYNA DURYS WSPÓŁPRACUJE Z JEDNYMI Z NAJLEPSZYCH POLSKICH MUZYKÓW:

  • Paweł Hulisz (trąbka/ flugehorn),
  • Marcin Janek (saksofony/ klarnet),
  • Adam Wiśniewski (puzon),
  • Marek Jurski (fortepian, aranżacje),
  • Jarosław Stokowski (kontrabas),
  • Adam Zagrodzki (perkusja)
  • Artur Jurek i Henryk Wieczyński (aranżacje).
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych