BIP
3 FLOTYLLA OKRĘTÓW
Aktualności
3. Flotylla Okrętów w obchodach Święta Wojska Polskiego
14.08.2018
W środę, 15 sierpnia, we wszystkich garnizonach Marynarki Wojennej, odbędą się uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego. Marynarze uczestniczyć będą w uroczystościach patriotyczno-religijnych, a także zaprezentują swój sprzęt i wyposażenie.

W tym dniu upamiętniającym 98. rocznicę Bitwy Warszawskiej Marynarka Wojenna zorganizowała uroczystości rocznicowe, a także przygotowała dla społeczeństwa wiele atrakcji.

Zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania jednostek gdyńskiej Flotylli. Na pokład okrętu podwodnego ORP Bielik będzie wejść w Punkcie Bazowania Hel w godz. 09:00-12:00 i 13:00-18:00, natomiast okręt ratowniczy ORP Zbyszko, zacumowany w Porcie Ustka będzie można zobaczyć w godz. 09:00-12:00 i 13:00-18:00. Tego samego dnia, w godzinach 09:00-11:00 i 14:00-18:00 zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania Okrętu-Muzeum ORP Błyskawica oraz okrętu rakietowego ORP Grom (w godz. 09:00-12:00 i 13:00-18:00), które będą zacumowane w Basenie Prezydenta na Skwerze Kościuszki.

Wszystkich chętnych zapraszamy także do udziału w Festynie z okazji Święta Wojska Polskiego, który rozpocznie się o godzinie 13:00 na parkingu przed Klubem Marynarki Wojennej Riwiera. Będzie można zapoznać się ze sprzętem wojskowym będącym na wyposażeniu morskiego Rodzaju Sił Zbrojnych, a także wziąć udział w quizie o morzu i Marynarce Wojennej. Zaplanowano również występy Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej, Zespołu Wokalnego Klubu MW oraz artystów z klubów wojskowych. Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

PLAN
OBCHODÓW ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO
W GARNIZONIE GDYNIA

 

 

Gdynia - Oksywie

Gdynia - Skwer Kościuszki

Kosakowo

 • 12.15 – złożenie wiązanek kwiatów w Kwaterze Żołnierzy Września 1939 r.;

Sopot

 • 13.45 – złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej;

Gdynia – Klub Marynarki Wojennej „Riwiera”

 • 13.00 – 17.00 Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego, w tym:
  • ekspozycja pojazdów i sprzętu wojskowego;
  • wystawa „Zbrodnie komunistyczne w Marynarce Wojennej w okresie stalinowskim”;
  • stanowiska promocyjne dla wszystkich zainteresowanych służbą wojskową;
  • stanowiska animacyjne dla najmłodszych uczestników;
  • występy muzyczne zespołów z Klubu MW Riwiera oraz Klubu 3. Flotylli Okrętów;
  • występ Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej;
  • degustacja żołnierskiej grochówki;
  • marynarskie gry i zabawy.


15 sierpnia, mija 98 lat od dnia, w którym załamano czołowe natarcie Armii Czerwonej na Warszawę w wojnie polsko - bolszewickiej. Dla podkreślenia wysiłków setek tysięcy żołnierzy polskich walczących o niepodległość swojej Ojczyzny dzień ten na mocy rozkazu Ministra Spraw Wojskowych z 4 sierpnia 1923 roku został zatwierdzony jako Święto Żołnierza. Święto Żołnierza obchodzono w Wojsku Polskim bardzo uroczyście w okresie międzywojennym, starając się nadać mu oblicze wspólnego święta zarówno wojska jak i społeczeństwa. Ustawą z 30 lipca 1992 roku przywrócono ten dzień jako datę obchodów Święta Wojska Polskiego.

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych