BIP
3 FLOTYLLA OKRĘTÓW
Aktualności
Zintegrowane szkolenie bojowe marynarzy 3. FO
31.08.2018
Od 28 do 31 sierpnia, w Szkole Podoficerskiej MW w Ustce, pod kierownictwem starszego podoficera dowództwa 3. Flotylli Okrętów – st. chor. szt. mar. Marka Cabaj, marynarze gdyńskiej Flotylli odbyli zintegrowane szkolenie bojowe.


Podczas szkolenia marynarze doskonalili umiejętności praktyczne z zakresu regulaminu ogólnego i musztry oraz norm szkolenia.

W trakcie sprawdzianu końcowego, szkoleni wykazali się znajomością podstawowych instrukcji obowiązujących w Wojsku Polskim. W oparciu o symulator szkolenia ogniowego zweryfikowane zostały umiejętności strzeleckie kursantów. Każdy z marynarzy odbył rozmowę, podczas której prezentował swoje doświadczenie i motywację do dalszej służby, jako przyszły podoficer. Właściwy przebieg szkolenia nadzorowali starsi podoficerowie dowództw jednostek wojskowych podległych dowódcy 3. Flotylli Okrętów.

Wszystkim uczestnikom szkolenia przyświecało motto, że nie ważne skąd startujesz ale ważne jest dokąd dążysz, ponieważ w morskim rodzaju Sił Zbrojnych nie może zabraknąć rozwijającego się nowoczesnego i wykwalifikowanego korpusu podoficerskiego.


GALERIA

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych