BIP
3 FLOTYLLA OKRĘTÓW
Aktualności
Marynarze w Maratońskiej Sztafecie Północy
17.09.2018
W niedzielę, 16 września, w Helu wystartowała I Maratońska Sztafeta Północy. Do udziału zgłosiło się siedem czteroosobowych drużyn, w tym przedstawiciele 43. Batalion Saperów FOW z Rozewia.Pierwsza Maratońska Sztafeta Północy wystartowała o godzinie 09.00. Uczestnicy rozpoczęli zmagania biegowe pod latarnią morską w Helu. Do udziału zgłosiło się siedem czteroosobowych sztafet. Trasa maratonu została podzielona na cztery odcinki: 10,3 km, 11,5 km, 12,2 km i 8,2 km. Kolejno na poszczególnych odcinkach biegali: Beata Chudzik (instruktor sportu), st. mar. Marek Dorobczyński, mar. Igor Pecz i mat Rafał Kroll. Od samego startu prowadzenie objęła sztafeta 43. Batalionu Saperów FOW z Rozewia i już do samej mety nie oddała prowadzenie. Czas, który drużyna marynarzy uzyskała na mecie w Rozewiu to 3:06,02. Serdecznie gratulujemy.

43. Batalion Saperów FOW stacjonuje na Półwyspie Helskim w miejscowości Rozewie i wchodzi w skład 3. Flotylli Okrętów. Głównym zadaniem jednostki jest zabezpieczenie inżynieryjne działań sił 3. FO, między innymi tworzenie zapór inżynieryjnych, wykrywanie i likwidacja niewybuchów, utrzymywanie infrastruktury baz morskich, organizacja punktów poboru i oczyszczania wody, likwidacja zniszczeń i rozpoznanie inżynieryjne sił przeciwnika.

Dodatkowo w składzie batalionu funkcjonuje pododdział chemiczny przeznaczony do realizacji przedsięwzięć umożliwiających wykonanie zadań zespołów okrętów i jednostek brzegowych w warunkach zagrożenia skażeniami, użycia przez przeciwnika broni masowego rażenia oraz skażeń środkami promieniotwórczymi, biologicznymi i chemicznymi, spowodowanymi zdarzeniami CBRN (Chemical, Biological, Radiological, Nuclear), a także likwidacji skutków użycia broni masowego rażenia i klęsk żywiołowych.

 


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych