BIP
3 FLOTYLLA OKRĘTÓW
Aktualności
Piknik wojskowy służymy Niepodległej w Gdyni
06.11.2018
W sobotę, 10 listopada, na skwerze Kościuszki w Gdyni, w ramach pikniku wojskowego pn. Służymy Niepodległej, będzie można zobaczyć m.in. pokazy sprzętu wojskowego, występy Orkiestry Reprezentacyjnej MW i wojskowych zespołów artystycznych.

Honorowy patronat nad Piknikiem Niepodległości objął minister ON Mariusz Błaszczak.

W ramach ogólnopolskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę suwerenności, już w najbliższą sobotę (10 listopada w godzinach 13:00 - 16:30) na skwerze Kościuszki odbędzie się piknik niepodległościowy „Służymy Niepodległej”. Przy nabrzeżu zacumują i zostaną udostępnione do zwiedzania wydzielone okręty 3. Flotylli Okrętów. Będzie można także bezpłatnie wejść na pokład Okrętu-Muzeum ORP Błyskawica.


Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w pikniku niepodległościowym „Służymy Niepodległej”. Oprócz jednostek pływających MW będzie można zobaczyć sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu jednostek Marynarki Wojennej. m. in.: Morskiej Jednostki Rakietowej, 43. Batalionu Saperów, Dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego i Komendy Portu Wojennego Gdynia. Pojawi się też kilka atrakcji dla sympatyków Wojsk Lądowych i Specjalnych. Niewątpliwą atrakcją będzie m. in. czołg PT-91 Twardy i bojowy wóz piechoty BWP-1 z 9. Brygady Kawalerii Pancernej, a także możliwość spotkania się z żołnierzami JW FORMOZA. W programie przewidziano również występy artystyczne Zespołu Wokalnego Klubu MW Riwiera i artystów z Klubu 3. Flotylli Okrętów. Nie zabraknie także żołnierskiego poczęstunku, czyli wojskowej grochówki. Piknik zakończy się uroczystym Capstrzykiem Niepodległości.


zobacz film

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych