3 FLOTYLLA OKRĘTÓW
Flotyllowe mistrzostwa w futsalu
30.11.2018
W dniach 26-27 listopada na hali sportowej Komendy Portu Wojennego Gdynia odbyły się mistrzostwa 3. Flotylli Okrętów w futsalu. 68 zawodników z 7 drużyn gdyńskiej Flotylli walczyło o mistrzowskie trofeum.

W turnieju zmierzyły się drużyny 7 reprezentacji jednostek wojskowych 3. Flotylli Okrętów: Dywizjonu Okrętów Bojowych, Komendy Portu Wojennego Gdynia, Dywizjonu Okrętów Wsparcia, Morskiej Jednostki Rakietowej, Grupy Okrętów Rozpoznawczych, 43. Batalionu Saperów oraz Dywizjonu Okrętów Podwodnych.

O miejscu na podium decydowała suma zdobytych punktów w poszczególnych meczach. Najwięcej punktów w rywalizacji, bo aż 15, uzyskała drużyna 43. Batalionu Saperów, przed drużyną Komendy Portu Wojennego Gdynia (11 pkt.). Trzecie miejsce zajęli piłkarze Dywizjonu Okrętów Wsparcia również z dorobkiem 11 pkt. Miano najlepszego strzelca mistrzostw wywalczył ppor. mar. Przemysław Kostuch, zdobywając 9 bramek. Najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju został mar. Igor Pecz a por. mar. Krzysztof Rólka został wybrany najlepszym bramkarzem mistrzostw.

Odpowiedzialnym za organizację mistrzostw był dowódca Dywizjonu Okrętów Bojowych, który na zakończenie rozgrywek wręczył wyróżnienia uczestnikom. Nad praktycznym przebiegiem zawodów czuwali kierownicy zawodów.

Rozgrywki piłki halowej (futsal) wpisują się w całoroczny cykl zawodów w sporcie powszechnym, w których uczestniczą marynarze z całego wybrzeża. Sport jest jednym z filarów kompleksowego procesu szkoleniowego w polskich siłach morskich. Stanowi integralną część kultury fizycznej w Wojsku Polskim. Jest także istotnym elementem profilaktyki zdrowotnej, aktywnego spędzania czasu wolnego oraz integracji środowiska wojskowego.