BIP
3 FLOTYLLA OKRĘTÓW
Aktualności
Szlachetna Paczka
11.12.2018
Marynarze Dywizjonu Okrętów Podwodnych z Gdyni po raz szósty wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Jej ideą jest pomoc rodzinom znajdującym się w bardzo trudnej sytuacji materialnej.

Trwającą od osiemnastu lat akcja, tylko w tym roku, objęła swoją pomocą ponad 16 tys. rodzin w całej Polsce. Mają w tym swój udział przedstawiciele sił zbrojnych. W sobotę, 8 grudnia, podwodniacy dostarczyli rodzinie z wybrzeża przygotowane, zgodnie z jej potrzebami, sprzęt AGD, odzież, przybory szkolne, środki czystości itp.

Podwodniacy wybrali czteroosobową rodzinę z miejscowości Szklana nieopodal Sierakowic. Małżonkowie z dwójką dzieci w wieku szkolnym utrzymują się ze skromnych dochodów i mieszkają w trudnych warunkach. Wśród potrzeb, jakie zgłosiła ta rodzina znajdowały się: sprzęt AGD, odzież, przybory szkolne, środki czystości, zabawki i materiały budowlane. W porozumieniu z rejonowym koordynatorem, marynarze z zebranych przez siebie pieniędzy, zakupili najpilniejsze dla tej rodziny przedmioty. Zadbali też o specjalne świąteczne upominki, które sprawią, że tegoroczne święta będą radośniejsze, wyjątkowe i niepowtarzalne. Jednak najważniejsze dla tej rodziny to przeświadczenie, że nie są sami, że otaczają ich ludzie życzliwi.

Zbiórka pieniędzy oraz różnych przedmiotów i artykułów w Dywizjonie Okrętów Podwodnych przeszła najśmielsze oczekiwania. Marynarze, którzy na co dzień wykonują odpowiedzialne i trudne zadania wykazali się ogromną wrażliwością oraz szczególną szczodrością. Szlachetna Paczka jest jednym z największych i najskuteczniejszych projektów społecznych w Polsce. Koncentruje się na łączeniu ludzi – tych potrzebujących z tymi, którzy chcą pomagać. Dzięki temu pomoc – dająca impuls do wyjścia z biedy i zorientowana na konkretne potrzeby danej rodziny – dociera do potrzebujących już 18 lat. Od 2001 roku to prawie 4 mln połączonych ludzi, przekazana pomoc o wartości ponad 250 mln zł oraz 150 tys. historii potrzebujących rodzin zmienione na dobre.

W tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki, objęte pomocą zostały 16 703 rodziny. Pomoc materialną w postaci paczek przygotowywały dla jednej rodziny średnio 34 osoby. Średnia wartość materialna paczki wyniosła 2 800 zł. Oznacza to, że 562 tys. darczyńców przygotowało dla potrzebujących rodzin pomocą materialną wartą ponad 47 mln zł!

Zdjęcia: archiwum Dywizjonu Okrętów Podwodnych

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych