BIP
3 FLOTYLLA OKRĘTÓW
Aktualności
Marynarskie spotkanie wigilijne
17.12.2018
Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny. Spotkania wigilijne wpisały się już w naszą tradycję. Tradycja ta nie jest obca marynarzom. Jako, że Marynarka Wojenna to jedna wielka rodzina, to okres przedświąteczny obfituje w spotkania opłatkowe.

W spotkaniach tych uczestniczą stany osobowe jednostek oraz byli marynarze i pracownicy wojska.

W poniedziałek, 17 grudnia, w Klubie MW Riwiera, odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Inspektora MW, wiceadmirała Jarosława Ziemiańskiego i dowódcę COM – DKM wiceadmirała Krzysztofa Jaworskiego. W Wigilii uczestniczyła kadra dowódcza jednostek podległych, księża kapelani różnych wyznań, weterani, byli żołnierze i pracownicy wojska oraz zaproszeni goście.

Spotkanie wigilijne rozpoczęło się od powitania gości i złożenia świątecznych życzeń. Następnie kapelani odmówili bożonarodzeniowe modlitwy. Po odczytaniu fragmentu Pisma Świętego i pobłogosławieniu wigilijnego opłatka wszyscy zaproszeni goście połamali się opłatkiem składając sobie wzajemnie życzenia. Spotkanie uświetnił koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Wokalnego Klubu MW Riwiera.GALERIAMinisterstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych