BIP
3 FLOTYLLA OKRĘTÓW
Aktualności
Marynarskie serce
18.12.2018
Otacza nas wielu ludzi, którzy niosą bezinteresowną pomoc chorym. Są i Ci, w marynarskich mundurach, którzy swoją ogromną wrażliwością oraz szczególną szczodrością wspomagają podopiecznych gdyńskiego hospicjum dla dzieci Bursztynowa Przystań.

W poniedziałek, 17 grudnia, kadra Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej odwiedziła z darami Hospicjum dla dzieci Bursztynowa Przystań w Gdyni. Po wcześniejszym wywiadzie z pracownikami hospicjum udało się ustalić jakie są największe potrzeby w placówce. Na rzecz dziecięcego hospicjum marynarze zakupili między innymi kompresy włókninowe, gazy opatrunkowe, pieluchy flanelowe czy ręczniki papierowe. Kadra OSŻ MW zgodnie twierdzi, że przekazanie darów dla potrzebujących dzieci to prosta czynność, która nie wymaga wielkiego wysiłku, a może przynieść wiele dobra. Pomagają przecież dzieciom, które najbardziej tego potrzebują. Na ręce komendanta Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego, komandora Macieja Osiki pracownicy gdyńskiego hospicjum przekazali serdeczne podziękowania za przekazany dar serca.

 


GALERIA
Bursztynowa Przystań to dom hospicyjny dla dzieci i młodzieży, który powstał z myślą o tym, by ulżyć w cierpieniu chorym dzieciom, rozjaśnić ich codzienność miłością, zapewnić im i ich rodzinom poczucie bezpieczeństwa. Bursztynowa Przystań to wspólne dzieło ofiarnych mieszkańców Gdyni i regionu, samorządu i tysięcy anonimowych darczyńców z Polski i zagranicy. Dom hospicyjny jest częścią działającego w Gdyni od 1987 roku Hospicjum Św. Wawrzyńca.

Ośrodek Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej przeznaczony jest do prowadzenia szkolenia żeglarskiego i motorowodnego w ramach kursów doskonalenia kadry WP i praktyk podchorążych Akademii Marynarki Wojennej. Ponadto Ośrodek organizuje i zabezpiecza rejsy nawigacyjno-szkoleniowe kadry WP i podchorążych AMW.

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych