3 FLOTYLLA OKRĘTÓW
Mistrzostwa Marynarki Wojennej w sporcie powszechnym
17.12.2018
Zakończyły się mistrzostwa Marynarki Wojennej w sporcie powszechnym. W pierwszej połowie grudnia reprezentacje z jednostek gdyńskiej Flotylli rywalizowały ze sobą w dwóch ostatnich konkurencjach w tym roku: futsalu i wyciskaniu sztangi leżąc.

Futsal

Od 4 do 7 grudnia na hali sportowej Komendy Portu Wojennego Gdynia rozegrane zostały Mistrzostwa Marynarki Wojennej w futsalu. Rywalizacja w halowej piłce nożnej to ostatnie zawody tegorocznych Mistrzostw Marynarki Wojennej w sporcie powszechnym. W zawodach rozgrywanych w systemie „każdy z każdym” zmagało się 44 zawodników z 4 drużyn reprezentujących: 3. Flotyllę Okrętów, 8. Flotyllę Obrony Wybrzeża, Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej/ Rejonowe Centrum Informatyki oraz 6. Ośrodek Radioelektroniczny/Dywizjon Zabezpieczenia Hydrograficznego. O miejscu na podium decydowała suma zdobytych punktów w poszczególnych meczach. Nad zasadami „fair play” oraz prawidłowością rywalizacji czuwał zespół sędziowski w składzie: Janusz Leyk, Piotr Cwalina oraz Adam Stenka.

Miano najlepszego strzelca mistrzostw wywalczył mat Mateusz Wachowiak, zdobywając 13 bramek. Najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju został mat Maciej Szyszkowski a st. mar. Jakub Świerczyński został wybrany najlepszym bramkarzem mistrzostw.

Klasyfikacja:

1. 6. Ośrodek Radioelektroniczny/Dywizjon Zabezpieczenia Hydrograficznego;
  2. 8. Flotylla Obrony Wybrzeża;
  3. 3. Flotylla Okrętów.

Wyciskanie sztangi

Na obiektach sportowych 6. Oliwskiego Ośrodka Radioelektronicznego, 13 grudnia, odbyły się mistrzostwa Marynarki Wojennej w wyciskaniu sztangi leżąc. 29 sztangistów reprezentowało 4 zespoły z jednostek Marynarki Wojennej: 3. Flotylli Okrętów, 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej/Rejonowego Centrum Informatyki oraz 6. Ośrodka Radioelektroniczny/Dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego. Konkurs został rozegrany zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Sportów Siłowych (każdy zawodnik miał trzy próby, a wyniki były przeliczane wg tabeli Wilksa uwzględniającej wagę zawodnika i wyciśnięty ciężar). Mistrzostwa zostały rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych mężczyzn: do 35 i powyżej 35 lat oraz kategorii open kobiet. Zawodników oceniał sędzia główny mł. chor. mar. Maciej Podgóry.

2. Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej/ Rejonowe Centrum Informatyki;
  3. 6. Ośrodek Radioelektroniczny/Dywizjon Zabezpieczenia Hydrograficznego.

Podsumowanie

Na szczeblu Marynarki Wojennej współzawodnictwo sportowe realizowane jest w oparciu o „Plan – kalendarz i regulaminy zawodów sportowych w sporcie powszechnym”. Sportowcy reprezentujący poszczególne jednostki i związki taktyczne MW rywalizują przez cały rok. System współzawodnictwa sportowego w 2018 roku obejmuje 16 dyscyplin sportowych tj.: bieg patrolowy, biegi na orientację, biegi przełajowe, bieg w Ośrodku Sprawności Fizycznej indywidualnie i zespołowo, piłkę siatkową, pływanie, strzelanie z PW, strzelanie z kbkAK, tenis stołowy, tenis ziemny, wioślarstwo, wyciskanie sztangi, unihokej, półmaraton, pięciobój wojskowy oraz futsal. Puchar tegorocznych Mistrzostw MW trafi na ręce marynarzy 3. Flotylli Okrętów.