BIP
3 FLOTYLLA OKRĘTÓW
Aktualności
Marynarskie Święta
24.12.2018
Kilkuset marynarzy spędzi okres świąteczno-noworoczny na służbie. Obejmą oni dyżury, wachty, służby na okrętach, lotniskach, stanowiskach dowodzenia, punktach obserwacyjnych, w zespołach awaryjnych oraz w jednostkach brzegowych.

 

W Wigilię Bożego Narodzenia, dowódca 3. Flotylli Okrętów komandor Mirosław Jurkowlaniec, odwiedził służby dyżurne dywizjonów i jednostek pływających. Marynarzom pełniących wachty i służby złożył świąteczne życzenia.


GALERIAWyznaczone okręty utrzymywać będą gotowość do reagowania w sytuacjach kryzysowych, a załogi śmigłowców ratowniczych oraz samolotu patrolowego Marynarki Wojennej będą w ciągłej gotowości do niesienia natychmiastowej pomocy na morzu.

W gotowości do startu na wezwanie o pomoc z morza będą załogi śmigłowców ratowniczych W-3WARM, Mi-14PŁ/R oraz samolotu patrolowo-rozpoznawczego Bryza. Ich załogi pełnią dyżur w krajowym systemie ratownictwa morskiego i lotniczego na lotniskach w Gdyni Babich Dołach, Darłowie i Siemirowicach. Działania ich zabezpieczy personel obsługi naziemnej.

Marynarze w okresie bożonarodzeniowym przebywać będą na okrętach pełniąc służby i wachty w portach w Gdyni i Świnoujściu. Spędzać będą także święta na misjach w ramach polskich kontyngentów wojskowych, w dowództwach NATO i strukturach międzynarodowych na całym świecie.

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych