BIP
3 FLOTYLLA OKRĘTÓW
Aktualności
Ferie zimowe z gdyńską Flotyllą
18.02.2019
Gry i zabawy, zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne, sportowe i wycieczki - to atrakcje dla najmłodszych przygotowane przez Klub 3. Flotylli Okrętów. W piątek zakończył się pierwszy turnus półkolonii zimowych dla dzieci kadry i pracowników RON.

W trakcie pierwszego turnusu zimowiska, dzieci odwiedziły między innymi Muzeum Zamkowe w Kwidzynie oraz Zamek w Gniewie. Brały udział w grach i zabawach w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku oraz w zwiedzaniu Starówki Gdańskiej. Odwiedziły Akwarium Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni, próbowały swoich sił w grze w kręgle w gdyńskim klubie bowlingowym U7, a także pod czujnym okiem solistów z Zespołu Wokalnego Klubu MW Riwiera odbyły lekcje nauki śpiewu szant.

Organizacja wolnego czasu dla dzieci podczas ferii zimowych to stały element działalności Klubu 3. Flotylli Okrętów, którego jednym z filarów działalności jest edukacja w zakresie historii i tradycji Marynarki Wojennej oraz regionu.


GALERIAKlub 3. Flotylli Okrętów jest wojskowym ośrodkiem kultury, w którym prowadzona jest działalność kulturalno-oświatowa, rekreacyjno-sportowa i turystyczno-krajoznawcza dla kadry zawodowej, byłych żołnierzy, pracowników Resortu Obrony Narodowej oraz członków ich rodzin.
Zasadniczą treścią pracy klubu jest rozwijanie i wzbogacenie działalności kulturalnej na terenie garnizonu oraz integracja środowiska wojskowego ze społecznością lokalną. Klub upowszechniania tradycję oręża polskiego i organizuje obchody rocznicowe, a poprzez działalność biblioteki popularyzuje czytelnictwo i kształtuje kulturę słowa. Instruktorzy klubu z sukcesami przygotowują swoich podopiecznych do udziału w przeglądach i festiwalach twórczości amatorskiej na szczeblu Marynarki Wojennej i Wojska Polskiego.

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych