BIP
3 FLOTYLLA OKRĘTÓW
Aktualności
74. rocznica zakończenia walk o Trójmiasto
27.03.2019
Marynarka Wojenna bierze udział w obchodach 74. rocznicy zakończenia walk o wyzwolenie Trójmiasta. Marynarze wystawiają wojskową asystę honorową podczas uroczystości w Gdańsku i Gdyni.


W środę, 27 marca, asysta honorowa Marynarki Wojennej weźmie udział w uroczystościach w Gdańsku. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11:20 przy Pomniku „Tym Co Za Polskość Gdańska”.

Główne uroczystości w Gdańsku, w honorowej asyście Marynarki Wojennej, rozpoczną się o godzinie 12:00 na Długim Targu. W rocznicę powrotu Gdańska do macierzy wciągnięta zostanie flaga państwowa na maszcie Dworu Artusa. Na zakończenie obchodów rocznicowych w Gdańsku Orkiestra oraz Kompania Reprezentacyjna Marynarki Wojennej zaprezentuje pokaz musztry paradnej.


W czwartek, 28 marca, Marynarka Wojenna wystawi asystę honorową podczas uroczystości w Gdyni. O godzinie 12:00 wystawiony zostanie posterunek honorowy przy Pomniku Polska Morska, na skwerze Kościuszki. Zgodnie z ceremoniałem, dla uczczenia pamięci bohaterów, którzy zginęli na morzach i oceanach podczas działań wojennych, marynarze złożą wiązanki kwiatów i zapalą znicze.

 

GALERIA

 

Uroczystości w Gdyni

Uroczystości w Gdańsku

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych