BIP
3 FLOTYLLA OKRĘTÓW
Aktualności
Dar Młodzieży wraca do Gdyni. Powitaj go z Marynarką Wojenną RP
26.03.2019
W czwartek, 28 marca, po ponad dziesięciomiesięcznym rejsie dookoła świata, do macierzystego portu zawinie Dar Młodzieży. Na morzu żaglowiec powitają okręty 3. Flotylli Okrętów. Będą mu one towarzyszyć do główek wejściowych gdyńskiego portu.

Uroczystość powitania Daru Młodzieży zaplanowano na godzinę 11:00.
Z okazji zakończenia Rejsu Niepodległości, na Skwerze Kościuszki w Gdyni odbędzie się „Piknik Morski” w ramach którego będzie można zapoznać się ze sprzętem wojskowym będącym na wyposażeniu jednostek Marynarki Wojennej.

 

Na wodach Zatoki Gdańskiej nastąpi powitanie żaglowca Dar Młodzieży przez dwa okręty rakietowe 3. Flotylli Okrętów. ORP Grom i ORP Piorun będą asystować „Białej Fregacie” powracającej po rejsie dookoła świata aż do Portu Gdynia.

Uroczyste powitanie żaglowca i jego załogi rozpocznie się o godzinie 11:00 na molo Południowym, w honorowej asyście Marynarki Wojennej. W uroczystości udział wezmą między innymi przedstawiciele władz centralnych, wojskowych i miejskich, a także przedstawiciele i studenci Uniwersytetu Morskiego.

GALERIA

Powitanie żaglowca

Piknik morski

 

Z kolei po południu, na molo Południowym, zaplanowano Piknik Morski. Z okazji powrotu żaglowca, od godziny 16:00 do 19:00, na mieszkańców czekać będzie wiele atrakcji. Odbędą się koncerty w „morskim” klimacie. Wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej, zespół wokalny Klubu MW Riwiera, a także zespół Kropelki i soliści z Klubu 3. Flotylli Okrętów. Kompania Reprezentacyjna MW zaprezentuje pokaz musztry paradnej. To tylko kilka wybranych propozycji z bogatego programu, który na powitanie Daru Młodzieży przygotowała 3. Flotylla Okrętów. W przestrzeni pomiędzy Akwarium Gdyńskim a nabrzeżem Pomorskim znajdą się również specjalne stoiska piknikowe. Będzie tam można zobaczyć między innymi sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu Dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego MW, Komendy Portu Wojennego Gdynia, 9. Dywizjonu Przeciwlotniczego, 43. Batalionu Saperów, Ośrodka Szkolenia Nurków i Płetwonurków WP, a także 6. Ośrodka Radioelektronicznego. Swój udział zapowiedzieli także przedstawiciele Akademii Marynarki Wojennej i Muzeum Marynarki Wojennej. Nie zabraknie także wojskowej grochówki.

Serdecznie zapraszamy!

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych